Loading...
Jesteś w : Region

Zwiedzanie

Sopot

Sopot jest nadzwyczaj popularnym nadmorskim kurortem. Leży pomiędzy dwoma większymi miastami – Gdańskiem (na południowym wschodzie) i Gdynią (na północy). Miasto posiada najdłuższe w Europie drewniane molo (ponad 500 metrów). Sopocka plaża słynie z białych piasków, pobliskich sklepów, restauracji i wydarzeń kulturalnych. Sopot znany jest również z Krzywego Domku mieszczącego się przy popularnej ulicy Monte Casino. Koszt dojazdu: 150 PLN / 34 Euro *Cena obejmuje samochód w jedną stronę, NIE osobę

Odległość:51 Km (approx. 32 Miles)od Long Vita

Gdańsk

Gdańsk leży nad brzegiem Bałtyku w Polsce. Jest stolicą wojewózdwa pomorskiego i czwartym co do wielkości obszarem miejskim. Miasto ma jedną z najbardziej skomplikowanych historii w kraju, z okresami pod panowaniem polskim, prusko-niemieckim i okresami autonomii. Znajduje się tu spektakularne Stare Miasto zapełnione sklepami z bursztynem, lokalnymi butikami i zabytkami kultury. Koszt dojazdu: 150 PLN / 34 Euro *Cena obejmuje samochód w jedną stronę, NIE osobę

Odległość:48 Km (approx. 30 Miles)od Long Vita

Gdynia

Gdynia jest nowoczesnym i szybko rozwijającym się miastem, jednym z trzech tworzących Trójmiasto (wraz Gdańskiem i Sopotem). Jest miejscem gdzie można udać się na spokony spokojny spacer. W mieście znajduje się molo o długości 180 metrów, Klif Orłowski i słynny Plac Kościuszki. Koszt dojazdu: 150 PLN / 34 Euro *Cena obejmuje samochód w jedną stronę, NIE osobę

Odległość:52 Km (approx. 32 Miles)od Long Vita

Region

Golubienski Ogrod Botaniczny

Gdansk is a City on the Baltic coast of Poland. It is the home to the capital of the Pomeranian region and fourth-largest metropolitan area. The city has one of the most complex history of the country, with periods of Polish rule, Prusso-German rule and periods of Autonomy. The city holds a spectacular Old Town flooded with Amber shops, local boutiques and cultural landmarks.

Odległość:15 Km (approx. 9 Miles)od Long Vita

Zamek w Bytowie

W 1329 roku ziemie w Bytowie zakupił Zakon Krzyżacki. Budowę zamku rozpoczęto pod koniec XIII wieku i zakończono w 1405 roku. Zamek na planie prostokąta otoczony jest murami, które spięto w narożach trzema cylindrycznymi basztami i jedną czworoboczną wieżą. Przy murze północnym wybudowano Dom Zakonny. Obiekt tworzy piekną scenerię o bogatej historii dziejowej.

Odległość:45 Km (approx. 28 Miles)od Long Vita

Skansen w Szymbarku – Centrum Edukacji I Promocji Regionu

W muzeum znajduje się najdłuższa deska świata. Poprzedni rekord wynoszący 34,07 m ustanowili Austriacy w roku 1996. Kaszubi z Szymbarku pobili ten rekord 12 czerwca 2002 roku (36,83 m). Obecnie rekordowa deska służy jako stół przy którym jednocześnie może zasiąść aż 220 osób. Nazwano go „Stołem Noblisty” na cześć Lecha Wałęsy, byłego prezydenta Polski, laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Oprócz najdłuższej deski, jedną z atrakcji Centrum Edukacji i Promocji Regionu jest Dom Do Góry Nogami. To symbol współczesnego świata, pełnego dysproporcji i niebezpieczeństw wykreowanych przez ludzi. Nawet krótka wizyta w tym domu może spowodować zaburzenia błędnika.

Odległość:15 Km (approx. 9 Miles)od Long Vita

Farma Strusi Afrykańskich

Farma strusi afrykańskich w Garczynie została założona w lipcu 1993 jako pierwsza w Polsce. Oto niektóre fakty z życia tych nielotów: struś żyje od 60 do 70 lat i jest płodny przez około 40; samica składa jaja co dwa dni. Dorosły struś waży od 100 do 150 kg i osiąga wysokość od 2,0 do 2,8 m. Strusie należą do roślinożerców. Potrafią biegać z szybkością do 60 km/h i pomimo swojego afrykańskiego pochodzenia wytrzymują spadki temperatur do -40'C.

Odległość:42 Km (approx. 26 Miles)od Long Vita

Wieżyca

Na szczycie Wieżycy, najwyższego wzgórza pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich (328,6 m) biegnącego pośród polskich nizin znajduje się platforma widokowa. Wzgórza otacza sanktuarium o powierzchni 26,47 ha porośnięte liczącym 150 lat lasem bukowym, w którym posadzono też świerki i sosny. Z platformy można podziwiać okolice Wieżycy, które charakteryzują się krajobrazem o pięknych walorach widokowych.

Odległość:15 Km (approx. 9 Miles)od Long Vita

Museum Hymnu Narodowego w Będominie

Muzeum powstało w XVIII-wiecznym dworku szlacheckim należącym niegdyś do rodziny Józefa Wybickiego, polityka i twórcy polsiego hymnu narodowego. Otwarcie nastąpiło 17 lipca 1978 roku. Dworek mieści się na terenie parku, w którym rosną 300-letnie dęby i lipy.

Odległość:24 Km (approx. 15 Miles)od Long Vita

Museum Kaszubskie w Kartuzach

Muzeum zajmuje się gromadzeniem eksponatów związanych z Kaszubami i zamieszkującą je grupą etniczną. Uroczyste otwarcie nastąpiło 1 maja 1947 roku, po zakończeniu II wojny światowej.

Odległość:15 Km (approx. 9 Miles)od Long Vita

Atrakcje organizowane

Wędkowanie

Ze względu na polskie prawo, nie można tak po prostu usiąść nad wodą i zacząć łowić ryby na wędkę. Dzięki popularności tego sportu przyciągającego entuzjastów z zagranicy, można obecnie kupić zezwolenie na amatorski połów ryb. Nasza lokalizacja w regionie, gdzie znajduje największa ilość jezior w Polsce i bezpośredni dostęp do wody sprawia, że łowienie ryb jest o wiele przyjemniejsze. W celu uzyskania informacji na temat zezwoleń prosimy o kontakt z recepcją.

Odległość:0 Km (approx. 0 Miles)od Long Vita

Stadnina Koni Kolano

 • Wycieczki
 • Szkółka jeździecka
 • Nauka jazdy konnej
 • Przewodnik

Odległość:9 Km (approx. 5.5 Miles)od Long Vita

Klub golfowy w Tokarach „Tokary Golf Club”

 • Driving Range
 • 18 dołków
 • Putting Green
 • Klub
 • Akademia golfa

Odległość:50 Km (approx. 31 Miles)od Long Vita

Klub golfowy w Postołowie “Postołowo Golf Club”

 • Driving Range
 • 18 dołków
 • Pole golfowe dla początkujących Par 20
 • Klub

Odległość:50 Km (approx. 31 Miles)od Long Vita